| Codrinela a întrebat:

Vreau sa ma transfer la un profil din liceul meu.
Partea naspa e ca sunt tocmai a 11 a si secretarele mi-au spus ca dau diferente si din clasa a 9 a dar si a 10 a, asta ar insemna 6 module.
Si nu știu cum sa retin atâta materie...nici nu știu ce lecții ar fi principale din toata materia(profil economic) sa stiu ce ar da la diferente.
Puțin ajutor sau idei sa retin cat de cat 6 module? ...macar un sfert

3 răspunsuri:
| SomethingFunni a răspuns:

Nu exista trucuri pentru invatat sau retinut, asta venind din partea cuiva care a terminat medicina. Apuca-te de treaba. Spor.

| mudokins78 a răspuns:

Nu iti face probleme, nu e chiar atat de greu!

| AnielAn a răspuns:

Deci, eu am avut colegi care s-au transferat în liceu care are mai multe module dar au dat pe parcursul scolii. Și dacă dai acum, nu Îți face probleme, nu e așa greu. Eu am dat diferențe și normal nu le luam dar au fost dornici sa primeasca elevi și m-au primit. Du-te fără probleme. Succes!