| Codrinela a întrebat:

Sunt la profil de agricultură in clasa 10.
As dori sa ma mut la profil de economic.
Mi s-a spus la inceputul anului sa vin la sfârșit la secretariat.
Zis si făcut, am fost azi.
Dar doamna secretara de acolo mi-a spus ca am de invatat 6 module pentru diferente si am întrebat daca sunt anumite lecții de învățat dar a spus ca nu, sa invat toata materia.
Cum se face ca ar trebui sa invat 6 module(2ani de materie) in 2 luni?
Adica la diferente nu sunt anumite lecții? Chiar trebuie sa invat tot?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca trebuie sa inveti toata materia, asa cum au invatat-o si cei care au facut aceste module. La examenele de diferente poti primi orice din materia modulelor respective si daca vrei sa te transferi va trebui sa inveti.

| Aretha a răspuns:

Asa e la economie. Pe module.
Daca nu ai fost din prima nu prea ai de unde sti ce au aia.