| idk3135 a întrebat:

Buna, ieri am dat evaluarea naționala la romana, stiti cât de mult ma va depuncta ca am făcut un text narativ despre o întâmplare din timpul jocului, in loc de o întâmplare neprevăzută in timpul jocului cu colegi in curtea școlii?

Răspuns Câştigător
| Mosotti a răspuns:

Pai ce ai facut tu este practic ca nu ai tratat cerinta, ai facut altceva de fapt, poate sa-ti anuleze punctajul la chestia aia.
Insa nu se stie, poate iti va scadea doar putin.

Trebuia de exemplu sa zici ca un jucator cade si isi juleste piciorul, dar de durere nu mai poate juca, apoi spunea cum schiopata, cum au venit colegii sa-l ajute...etc.
Nu sa povestesti ceva din joc care nu e neprevazut.

Oricum nu conteaza, conteaza sa iei o nota cat de cat acolo. Nu cont ca e 7 sau 8, sau 6 sau 7.

1 răspuns:
| Anonimul151 a răspuns:

Si eu am dat ieri evaluarea. Nu stiu exact cat te va depuncta. Dar sigur 1punct. Dar depinde, poate ai respectat putin cerinta si nu te va depuncta mult... Succes pe dimineata. Ca azi azi avem proba la mate