| MrkiddyKid1 a întrebat:

Care este sinonimul cuvantului sinonim
PS:Nu vreau copy-paste de pe net vreau raspunsuri de la voi cu cuvintele voastre

Răspuns Câştigător
| crazytalk a răspuns:

Echivalent

8 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Identic,echivalent,similar

| valentingb a răspuns:

Sinonimul cuvantului sinonim, in opinia mea, e "asemanator". Pentru ca "echivalent" inseamna "identic", si niciun sinonim nu va fi vreodata identic.

| Azµre a răspuns:

Concordant.

| drogh a răspuns:

Echivalent,similar.

| Stoica_Daniela_1978 a răspuns:

Echivalent

| BybyxBianca a răspuns:

Post Scriptum, expresie latină pentru textul de la sfârșitul unei scrisori sau a unui text

| AnoniMMinonA1489 a răspuns:

Asemanator, identic, echivalent...

| xantip a răspuns:

Raspunsul e foarte simplu, sta chiar in definitia termenului de''sinonim'', adica cu acelasi sensbig grin