| middle654 a întrebat:

Care sunt continentele?

8 răspunsuri:
| Nicoleta42 a răspuns:

Europa,Asia,Africa,America,Australia funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Afica,Asia,America de Nord, Aamerica de Sud, Europa, Australia, Antarctica.

| marian5946 a răspuns:

America,Africa,Asia,Australia,Antartica,Europa,Oceania.

| MiruD a răspuns:

Buna.
Continentele lumii sunt :
Africa
America (cu subdiviziunile America de Nord și America de Sud)
Antarctida
Asia
Australia
Europa
happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rusia, China, India, Indonezia, SUA, Japonia şi Brazilia. Restul sunt nişte insule mai mult sau mai puţin populate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Europa, Asia, America de Nord, America de Sud, Africa, Antarctica, Australia.

| MiculAjutorConștincios a răspuns:

Africa, Asia, America de N, America de S, Europa, Australia și Antarctica.

| PedoBarbie a răspuns:

Europa(cel mai vechi), Asia(cel mai mare), Africa(primul), America de Nord, Sud şi Centrală, Australia şi Oceania, Antartica(e rece şi nu locuieşte nimeni în afară de cercetători şi oameni de ştiinţă).