| Andreius141 a întrebat:

Ce cărți îmi recomandați pentru bacalaureatul la romana, mate si geografie? După care sa învăț si de variante
Sunt bune alea care sunt promovate pe net de exemplu,, invata cu sucesc, bacul, examen10,, etc?

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ia manualele școlare pentru fiecare materie. Sunt bibliografia ideală

| dullcat a răspuns:

Intreaba-ti profesorii.Asa e cel mai safe deoarece ei sunt la zi cu cerintele si nivelul la care trebuie sa lucrezi.Succes!

| Hyperion7 a răspuns:

Pentru romana îți recomand varianta rapida a eseului la limba română(cea cu verde)
Pentru mate, nu știu să îți zic exact
Iar pentru geografie
https://www.librariagenius.ro/......tei--i1201
Asta cred că e ce trebuie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Profesoarele trebuiau sa va îndrume sa luați culegeri cu teste și unde aveți și materiile structurate! Nu ați vorbit în clasa sa va luați împreună culegerile?

| Petruta_Steliana_1972 a răspuns:

Foarte bune cele de la examen10

| Thecat232010 a răspuns:

Eu la romana invat de pe Cartea Definitiva are multe pagini este consistenta s explica foarte bine orice roman care se da la bac. Sunt la uman, iar la mate nu iti pot recomanda ceva.