| anonomam a întrebat:

Ce inseamna matematica M1 si M2?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

E chiar M1, M2, M3 si sunt nivelele de matematica in functie de profilul de liceu. M1 la mate info, M2 la stiinte, M3 la filologie.

8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Darkblade003 a răspuns:

MI1 si MI2 poate.Prescurtarile se folosesc cand sunt doua clase de matematica-informatica

| AC4S4 a răspuns (pentru suntserios):

Și tehnologic unde intră? Pedagogic?

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru AC4S4):

Nu stiu toate programele scoale, banuiesc ca tehnologicul pe la m2 si pedagogicul la m3

| Extraterestru2 a răspuns (pentru AC4S4):

Tehnologicul are nivelul sau propriu - M Tehnologic, putin mai usor fata de stiintele naturii.

| AC4S4 a răspuns (pentru Extraterestru2):

Dar teoretic nu exista M1, M2...
La bac scrie m_mate-info, m_știintele-naturii, etc.
Astfel, dacă ne luăm după numărul de ore.
Mate info ar avea M1, Științele naturii ar avea M2, Tehnologic ar avea M3, Pedagogic ar avea M4.

| AC4S4 a răspuns (pentru suntserios):

Tehnologicul face un pic mai puțină matematică decât științele naturii. Astfel, tehnologic ar trebui să fie M3 și pedagogicul M4.
La filologie nici nu cred că se pune, din moment ce nu dau bac la mate.

| Extraterestru2 a răspuns (pentru AC4S4):

Da, asa e!