| Luiza_4305 a întrebat:

Ce inseamna pentru voi termenul de,, cultura"?

11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cultura cred ca inseamna cat de mult stii tu despre lumea asta despre orice!

| nickname.a.plecat.de.pe.tpu a răspuns:

Cunostinte in diferite domeniihee hee

nony
| nony a răspuns:

Un cuvant format din 7 litere.pentru 90% din noiwinking. cei de aici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ei aici e aici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbesc liber fara dex - bagajul de cunostinte pe care un om le acumuleaza pentru ai folosi sa se descurce in diverse domenii, de comportament, de supravietuire, sper ca le-am inclus pe toate.

| pam_pam a răspuns:

Pentru mine cam are doua sensuri. Cultura, adica traditiile si obiceiurile si istoria unei tari. Si cultura generala, care se refera la masa totala a cunostintelor din orice domenii a unei persoane sau grup de persoane.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cultura este ci t de mult iti dezvolti si incarci memoria cu tot felul de chestii utile din diferita-e domenii folositoare cum ar fi, literatura, filozofie, alte discipline ca mate, fizica si tot ce e folositor dar si cu chestii care fac parte din practica zilnica a oamenilor.Deci cultura ar insemna, pentru mine, vastitatea cunostintelor in cit mai multe domenii.

| scootsie a răspuns:

Cultura, este aprofundarea cunostintelor fata de un anumit domeniu, precum muzica, arta, pictura, etc...Cultura generala insa, are o mai mare sfera de cunoastere...Cat poti inmagazina din toate lucrurile, dar bineinteles ca tine de tine daca vrei sa inveti tot ce se poate...si cat mai mult.

| curcubeu a răspuns:

Cam tot ce a scris mirry + cultura ca productie de cereale in agricultura, cultura civica-disciplina scolara( materie).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Penru mine cultura este un al doilea soare pentru ca sunt culta...cultura inseamna largirea mintii si a spiritului...cultura este ceea ce ramine in om cind el a uitat totul*)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cultura inseamna dezvoltarea perfecta si egala a omului in toate privintele.