| anonim_4396 a întrebat:

Ce materii se fac din clasa 5? Puteți să mi le spuneți în ordinea dificultăților, de la mic la mare? Fundă și vot

32 răspunsuri:
| dbigiu84 a răspuns:

In clasa a 5-a ai:
1.Mate(cea mai grea, vei face si putina geometrie)
2.Romana(Nu e chiar asa grea, dar ai de invatat multe conjugari ale verbelor)
3.Istorie(Aici ai de tocit multt)
3.Franceza(Medie ca dificultate)
4. Engleza(Medie ca dificultate)
5.Biologie(Destul de usoara)
6.Educatie Sociala(Nu e grea, dar din cand in cand trebuie sa inveti lectia)
7.Geografie(Destul de usoara)
8. Tehnologie(Aici nici nu sunt sigur daca inveti)
9..Muzica(Nu sunt sigur cum ati facut voi, dar eu in a 5-a nici macar nu cantam la muzica happy, scriam ceva pe caiet dupa profesorul statea pe telefon)
10.Informatica(Informatica in a 5-a e sa te joci pe calculator happy )
11. Pictura/Sport (Le stii si tu happy )
12.Religie (Aici nu faci nimic)
13. Dirigentie (Materia asta nu o poti numi materie)
Sper ca te-am ajutat!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru dbigiu84):

Mulțumesc,ți-aș fi dat fundă