| whatisthis19 a întrebat:

Ce medie iti trebuie ca să iei bursa?

9 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Foarte mare!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Depinde de fiecare... liceu, facultate sau la ce faci tu referire, in parte big grin + de numarul elevilor/studentilor.

Dar pot sa iti zic un secret, iti garantez ca daca o sa ai media 10, o sa iei big grin

Răspuns utilizator avertizat
| Alexia1208 a răspuns:

Se face media pe clasa iar apoi media pe școală. Dacă de exemplu media pe școală este 8, 70 toți copii care au peste și inclusiv 8, 70 primesc bursă

| Frank51 a răspuns:

De regula peste 8.

| Simpatic a răspuns:

Difera de la scoala la scoala si este in functie de cat de sus este ridicata stacheta de mediile celorlalti elevi, la unele scoli poate fi 8 la altele 9 la altele 9, 50winking

| Smolbean a răspuns:

Eu știu ca este lege ca toți copiii care au media peste 8, 5 iau bursa(sau peste 8?). Bursa e la fel pentru toată lumea.

| MeisterSchnitzel a răspuns:

Peste 8,5!

| Yasmin875 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Un elev poată să aibă bursă de merit dacă are media peste 9 și 10 la purtare. Știu asta pentru că am avut bursă de merit până în clasa a 7-a.