| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre bacalaureatul de anul acesta?
Mie una mi se pare mai grea proba orala la lb franceza care o sa includa 3 probe.si mi se pare o prostie sa dam la bio, fizic sau chimie.
Ast si parerile voastre.

6 răspunsuri:
| oz a răspuns:

Nu imi place faza cu bio fizica si chimie.Eu vroiam sa dau la Geografie... dar vad ca m-au taiat.

| deejayra a răspuns:

Se alege dintre biologie, fizica sau chimie la profilul stiinte ale naturii din cate stiu eu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si la profilul meu adica tehnician in instalatii electrice tot cele 3 materii la alegere se dau nu numai la stiinte ale naturii(pentru deejayra)
Competentele adica probele orale nu sunt eliminatorii adica oricine o sa le ia.si cel care nu stie o boaba de engleza/franceza.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu s-a taiat geografia de la proba a III-a.Ai inclus-o din nou! Eu sunt de acord cu noua metodologie si sper sa nu se mai schimbe!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este cea mai prosta metoda..de care am vazut-o...

| simona_2554 a răspuns:

E naspa si-au batut joc de noi, pe langa faptul ca dam limba straina oral scrii si practic daca nu trecem de proble nu intram in bac, insa daca le luam ele nu nfluienteaza cu nimic bacul! e varza sistemul din invatamantsad