| anonim_4396 a întrebat:

Ce se întâmplă dacă înghiți aprox 15 g de sulfat dublu de potasiu și aluminiu? Arde mațele, ce le face? (pe stomacul gol)

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Aceasta cantitate este extrem de periculoasa, poate fi chiar letala (mortala).
Distruge flora microbiana a stomacului, dar si focatul, rinichii si - prin fluxul sanguin - se raspandeste in intregul organism, blocand functionarea lui.

| Samariteanul a răspuns:

Mori,ce altceva sa-ti faca? Doar ca vei muri chinuit de dureri.