| anonim_4396 a întrebat:

Ce studii trebuie sa ai ca sa ajungi consilier juridic?

7 răspunsuri:
| LoryM22 a răspuns:

Facultatea de drept iti va trebui ca sa ajungi asa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Urmează Facultatea de Drept pentru a profesa această meserie și te sfătuiesc să urmezi forma de zi, aici ai seminarii, colocvii.
Și ca să obți o funcție de conducere urmează și un master cu profil juridic.
Succes în carieră.
Pa, pa.

| Krina a răspuns:

Clar Dreptul happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai din ce am observat eu, ca sa fii consilier juridic nu iti trebuie nici un fel de scoala.

| Alexandrinaa a răspuns:

Fara sa te dezamagesc, pe langa Drept si, la alegere, masterat, ai nevoie de bani sad ca sa te poti baga, sa-ti castigi clientela si sa ai cunostinte psihopedagogice pentru a sti cum sa te comporti cu oamenii happy (eventual iti deschizi un birou personal de asistenta juridica...)

daniela
| daniela a răspuns:

Facultatea de drept

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Facultatea de biologie - chimie cu master in ingineria materialelor. Tare intrebarea, te-ai gandit mult la ea?