| k2cristian a întrebat:

Ce timp se foloseste la o compunere? (poate fi de orice fel imaginativa,descripriva, narativa)

4 răspunsuri:
| Lhurricane a răspuns:

Poti folosi ce timp vrei, dar ar fi bine sa nu sari de la trecut la prezent la viitor si sa continui cu acelasi timp

| BoomBoomPow a răspuns:

Nu prea conteaza ce timp. Poti folosi si viitorul, si prezentul si trecutul..Depinde de imaginatia ta.

| Georgiiiiiiiiiiiiii a răspuns:

Daca e naratiune : trecut, daca e una reflexiva :prezent si daca e una rgumenttiva, vivitor (adica ce ai face tu in locul cuiva, sau na depinde de copunerea pe care vrei sa o faci)Dr cum au zis si ceilalti, sa iti pastrezi constant timpul (sa nu treci de la un timp la altul) Sa nu le incurcxinumai, Succes si La multi ani!

| Pisicuta07 a răspuns:

Se foloseste orice timp, doar ca daca incepi de exemplu cu timpul prezent, acela trebuie sa il folosesti pe tot parcursul compunerii. :*