| anonim_4396 a întrebat:

Cine a fost ion creanga si ce a scris?

Răspuns Câştigător
| alinuta23 a răspuns:

Ion creanga a fost un mare scriitor... a scris multe povesti si povestiri...,, Aminitirile lui ion creanga"...,...,...,...

59 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cine a fost?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

A fost un mare poet roman

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

El a fost cel mai mare scriitor romman...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Un **** cu ochi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ion creanga a fost un om

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ion creanga a fost cel mai mare povestitor roman el a scris basme, povestiri precum Amintiri Din Copilarie capra cu trei iezi harap alb etc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ion Creanga a fost unul din cei mai mari scriitori

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ion Creanga a fost un mare scriitor si a scris Amintiri din copilarie! Sunt in clasa a-1-a

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ion creanga a fost un scriitor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cinhe a fost

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ion Creanga a fost un mare scriitor. A scris multe povesti, basme, nuvele etc. A scris si romanul,, Amintir din copilarie"

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ion creanga a fost un poet si a scris povesti

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iion creanga a fost prreot si a sc multe povesti

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Un scriitor de povesti

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Un poet a fost o greseala acum invat de el

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

a fost un mare port

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ion creanga a fost unmare poiet. el a scris -soacra cu 3 nurori, si cartea amintiri din copilarie, dar a mai scris si mai multe carti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ion creanga a fost un scriitor romin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Un mare scriitor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ion creanga a fost un mare poet care fiecare dintre noi am trait cu povastile lui si cred ca e o mare rusine sa nu stii cine a fost ion creanga

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cinne este ion creanga?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ion creanga s-a nascut in anul 1837, a scris basme, povestiri, nuvele, romane auto biografice, nuvele, a decedat in anul 1889, in data ce 31 decembrie

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ion creanga a fost un sculptor roman

| Alextpuro a răspuns:

Http://www.scribd.com/doc/532035/ion-creanga-povesti astea a scris si e un poet mihai eminescu

| renata_5799 a răspuns:

Ion creanga a fost unul dintre cei mai mari scriitori romini a scris amintiri din copilaria soacra cu trei nurori danila prepeleac capra cu trei iezi si multe alte povestiri

| Alexandra-Maria_Popovici_1993 a răspuns:

Ion Creangă (n. 1 martie 1837, Humulești; d. 31 decembrie 1889, Iași) a fost un scriitor român. Recunoscut datorită măiestriei basmelor, poveștilor și povestirilor sale, Ion Creangă este considerat a fi unul dintre clasicii literaturii române mai ales datorită operei sale autobiografice Amintiri din copilărie.

| George_Andrey_1986 a răspuns:

Ion creanga a fost un mare scriitor si a scris amintiri din copilarie!