| anonim_4396 a întrebat:

Cu ce se ocupa politistii dar jandarmii?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Polisti cu poilitia si jandarmi cu jandarmeria

| Andreica_Bogdan_2000 a răspuns (pentru anonim_4396):

Iti bati joc de mine?

| YahWav a răspuns:

Cel mai usor gasesti aceasta informatie pe site-ul principal al Ministerului Apararii National sau chiar poti merge la un sediu local al Politiei si intrebi frumos, poate pe viitor cine stie happy Bafta

suntserios
| suntserios a răspuns:

Politistii in general proiecteaza case si fac amenajari interioare

| DaniTDCI a răspuns:

Salut, politistii se ocupa in general de trafic, amenzi, mentinerea ordinii publice, jandarmeria se ocupa in interventii mai "periculoase" gen furturi, detinere de materiale ilegale, in cazul unor schimburi de focuri.