| anonim_4396 a întrebat:

Cu ce se ocupa politistii dar jandarmii?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Politistii in general proiecteaza case si fac amenajari interioare

| DaniTDCI a răspuns:

Salut, politistii se ocupa in general de trafic, amenzi, mentinerea ordinii publice, jandarmeria se ocupa in interventii mai "periculoase" gen furturi, detinere de materiale ilegale, in cazul unor schimburi de focuri.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Polisti cu poilitia si jandarmi cu jandarmeria

| Andreica_Bogdan_2000 a răspuns (pentru anonim_4396):

Iti bati joc de mine?

| YahWav a răspuns:

Cel mai usor gasesti aceasta informatie pe site-ul principal al Ministerului Apararii National sau chiar poti merge la un sediu local al Politiei si intrebi frumos, poate pe viitor cine stie happy Bafta