| DanaQ a întrebat:

Cum poti creste increderea in sine?

6 răspunsuri:
| NN_9003 a răspuns:

Nu exista un mod anume prin care poti face asta. Cu timpul, o sa capeti increderea aia in tine. Pana atunci. nu stiu, incearca sa scrii un jurnal, un blog, ceva unde sa vorbesti despre tine si sa te "cunosti" mai bine

| LoOvE a răspuns:

Uitatate in oglinda si zi:"Sunt curajoasa, sunt curajoasaaa!"

| TheSpecialOne a răspuns:

Pentru ce? Daca vr sa te crezi destept inavata mai mult, daca vr sa te crezi tare fa ceva sport/sala, macar flotari, daca vr sa te crezi smecher fi rau... na ma rog...

| Simpatic a răspuns:

Banuiesc ca esti timida; e cam greu,e posibil sa iti creasca odata cu ajungerea la maturitate,atunci cand iti creezi propria personalitate, pana atunci nu prea ai personalitate, de aici si probleme ca lipsa increderii

| ArcAnna a răspuns:

Facand lucruri in favoarea ta. punandu'ti in valoare calitatile

| Mihai1994_2021 a răspuns:

Mai pe scurt a tot ce s-a zis, autosugestie pozitiva :d fi tu