| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa-l ajut pe fiu-miu sa invete tabla inmultirii mai repede si mai eficient?

89 răspunsuri:
Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tre sa o ii spui cat cori cat si el iti raspunde

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa il ajuti chiar tu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La mine a fost usor sa o invat, invatatoarea de dadea lucrare de control zi de zi, pana am invatat-o

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca se joaca pe calculator nul mai lasati si in loc sa mearga afara il puneti sa inveti la multi merge

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sal pun sa o citeasca pana ce in intra in cao

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Il pui sa invete de pe internet apoi sa vina la tine si il intrebi de multe ori pana ii intra in cap

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sti cum ii tragi tabla inmultiri si il pui sa citeasca tare tie

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Jocuri test cu tabla inmultiri

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Simplu ori invata de la calculator ori pumparatii o car sa invete

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa o scrie de zece ori

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stiu eu scrie-i pe o foaie toata tabla inmultirii dupa care i-o bagi in gura. numerele se vor duce la creier si asa invata

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pe mine m-a pus doamna so scriu de 5 ori si tot n-am invatat-o bine tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Explicai

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fetita mea invta in Italia... un dezastru aici! la noi copii sunt de 1000 de ori mai bine instruiti chiar daca diplomele noastre nu sunt recunoscute. tabla inmultirii!? azi ii invata 3x5 e domani 7x8. nu au o regula.nu incep de la un capat si termina la altulcum va spuneam un dezastru nu au invatat bine inca adunarea si scaderea

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

2. 4

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

2x4=8

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa invete tabla imultirii cu 0 si tot asa pana o invata

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa la puneti sa invete tabla

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa o repete de 43 de ori sa sa-l ascultati in fiecare zi ca sa stie si mai bine, sa fie laudat de doamna educatoare happy

| angy77 a răspuns:

Sa o invete pe derost tot timpul

| angy77 a răspuns:

Repete cu el zi de zi sa o invete pe derost

| Dadutzu99 a răspuns:

Pai de exemplu azi o inv pe aia cu 1 2 3 4 5 si pweste na o saptamana pe cealalta jumate cu 6 7 8 9 si 10 ca e usoara

| Nico1Tha a răspuns:

Sa o repete de 10 ori pe zi si so scrie odata

| Cornel_Stefanescu_1988 a răspuns:

Sa o scrie de multe ori si o baga la cap