Brigaela
| Brigaela a întrebat:

Daca ar fi sa-mi recomandati o singura carte, care ar fi aceea?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mihai Cantuniari, Barbatul cu cele trei morti ale sale,
edit. Humanitas, 2006.
Dac-ai citit-o cumva. pariez ca ti-a placut f.mult., daca n-ai citit-o inca, pariez ca lecturand-o vei fi bucuroasa ca ai dat curs recomandarii mele.

159 răspunsuri:
| Kyuubimon a răspuns:

Cainele din Baskerville, Sir Arthur Conan Doyle

| Cdzgariat a răspuns:

Romanul adolescentului miophappy, uitete la intrebarea pe care am pus-o si ajuta-ma si tu cu un sfat pls>big grin

| lia a răspuns:

Dostoievski- "Idiotul"

| Jonsdottir a răspuns:

Drama-horror Bram Stocker-Dracula

| 44-mytel a răspuns:

Arta conversatiei - Ileana Vulpescu

| aby a răspuns:

Umbra-John Saul

| Dan a răspuns:

1001 de Remedii Casnice - Ed Reader's Digest Bucuresti.Pentru mine este o carte valoroasa si importanta.

| samur1 a răspuns:

Imparatul mustelor!

| traficanta a răspuns:

Agatha Cristie-Zece negrii mititei

( roman politist )

| alexam a răspuns:

,, Etica muncii la romanii de azi,,, mi-a placut super mult, dar nu o am la indemana, e scrisa de o romanca stabilita in Germania, deci numele ei de familie este nemtesc... A venit in tara si a scris ce a vazut si trait din punct de vedere al muncii si al romanilor de dupa '90. Cred ca iti va place cu adevarat! big grin

| alexam a răspuns:

Si ar mai fi, pe locul 2:,, Conjuratia imbecililor,,, tot asa, nu stiu sa iti spun in momentul acesta numele autorului. happy

| albinuta_2886 a răspuns:

"Born on a Blue Day" de Daniel Tammet

| Frogie a răspuns:

''Acum ori niciodata" - Elizabeth Adler

| Laya a răspuns:

O carte pe care am citit-o recent si care mi-a placut foarte mult e "Bastarda Instanbulului" de Elif Shafak... Cred ca v-ar placea, e foarte interesanta, iar sfarsitul e destul de bun. big grin

| CC7 a răspuns:

Mihail Drumes - Invitatie la vals -> cea mai buna carte de dragoste
http://www.scribd.com/doc/494875/Mihail-Drumes-Invitatie-la-vals

| Aerosmith a răspuns:

Crima si pedeapsa -Dostoievski ...cand am inceput sa o citesc nu am mai lasat-o jos...sau demonii.

| vladix a răspuns:

Osho

| Alinaga a răspuns:

Rapita la 12 ani -Sabine dardenne

| MatsuKeruGirl a răspuns:

Invitatia la vals - mihail drumes, e o poveste de dragoste trista, mai aveau putin pana erau si ei fericiti dar ceva a intervenit intre ei si s-au sinucis, sper sa-ti placa happy

| Gabica a răspuns:

Rosu si negru-Stendhal

| SEAL a răspuns:

Kamasutra, cred ca ai mare nevoie

| oanabuysomeweed a răspuns:

Moara cu Norocwinking

| Costel95 a răspuns:

BIBLIA ...mai exact cartea proverbe si eclesiastul din bibliebig grin

| Nasu a răspuns:

Cartea se numeste
Noi nu suntem urmasi ROMEI
I. Al. Br‘tescu-Voine[ti (1942)

the BEST OF

| pyma a răspuns:

The Rainmaker (Omul care aduce ploaia) -John Grisham

| Ciprian271 a răspuns:

Cea pe care o placi cel mai mult care ai citit-o in copilarie si cea care iti aminteste cu cata placere am citit-o.

| aleexuţ a răspuns:

Gazda -Stephenie Meyer; Twilight ( amurg, new moon, eclipse, breaking dawn)- Stephenie Meyer; La rascruce de vanturi -Emily Bonte; Elevul Dima dintr-a saptea - Mihail Drumes. lectura placuta!

| AlEx24r0ony a răspuns:

Cartea neagra a misterelor

| mitica_6163 a răspuns:

O carte relativ recent citita Conspiratia - Dan Brown