| Orbithh a întrebat:

Daca ar fi sa-mi recomandati o singura carte, care ar fi aceea?

16 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

Asul de trefla!

| DEBrown a răspuns:

Stapanul Inelelor big grin

| ZEU93 a răspuns:

Singur pe lume

| LoL a răspuns:

Vrajitorul din oz laughing pe bune e super cartea

| Wonderland a răspuns:

Recreatia Mare, de Mircea Santimbreanu

stiu ca este veche si ca nu este foarte serioasa, dar am citit-o de vreo 5 ori si de fiecare data am ras cu gura pana la urechi big grin

o carte serioasa: Viata pe un peron, de Octavian Paler

| minnieee a răspuns:

Apă pentru elefanţi de Sara Gruen sau Pânza de paianjen de Cella Serghi.
Îmi plac amandouă foarte mult, deci nu pot alege intre ele doua.

| Buii a răspuns:

Viata ca o prada de Marin Preda (pentru autori romani), si literatura straina tzias recomanda volumul de carti de razboi a lui Sven Hassel

| Buii a răspuns:

Viata ca o prada de Marin Preda (pentru autori romani), si literatura straina tzias recomanda volumul de carti de razboi a lui Sven Hassel big grin

| aia a răspuns:

Mai las-o moale cu fantomele de Megan Crewe e o carte foarte frumoasalove struck

| CârnăciorIubeșteImprimantă a răspuns:

Stendhal - Rosu si negru. este o carte superba si in plus e parte din cultura generala. funda?

| DidiLovesYou a răspuns:

Damnare de Lauren Kate :X Mie mi-a placut foarte mult

Răspuns utilizator avertizat
| SilviaBlur a răspuns:

Kafka pe malul marii - Haruki Murakami

| Cavalerulbizantin a răspuns:

Sunt bătrân, am citit mii de cărţi. Dacă ar fi să iau una cu mine, aceea ar fi, indiscutabil, Sfânta Scriptură. Biblia.

| fgirl19 a răspuns:

Singur pe lume