| anonim_4396 a întrebat:

De ce cei mai multi oameni au ales sa se inchine unui dumnezeu, si nu se inchina faptului ca 1+1=2 sau gravitatiei?

Răspuns Câştigător
| BUBULINA a răspuns:

De ce un ateu isi pune nikul Dumnezeu?

31 răspunsuri:
| DMV a răspuns:

@galileo + laurentiu: Hai sa ne rezumam la Dumnezeu, nu sarim la Biblie. Dezbatem existenta lui.
@laurentiu: Definitia respectiva am luat-o din DEX, o carte care este recunoscuta peste tot in lume de vorbitorii de romana. DEXul e unul singur si e mare. Cei care l-au scris, ai dreptate, au fost/sunt tot oameni si ei, dar un lucru e foarte important de tinut in minte: ei trebuiau sa fie obiectivi si impartiali cand au scris DEX-ul. Altfel acum aveam un DEX liberal, un DEX comunist, un DEX evreiesc, un DEX ortodox (prescurtat DOX happy ) si asa multe altele, dar nu avem. Intelegi ce vreau sa spun?
Iar la faza cu pisica, nici nu conteaza pisica, nu conteaza ca urasti pisicile. Urasti si fetitele?
In concluzie, hai cu argumente solide. Ma asteptam mai mult de la tine.