| anonim_4396 a întrebat:

De ce se aude un bazait in momentul in care ascult muzica la casti de telefon?

6 răspunsuri:
| Edmonds2342 a răspuns:

Pot fi mai multe motive:
1- nu se mufeaza bine conectorul de la casti, deci vezi sa fie bagata bine mufa de la casti in telefon
2- castile sunt defecte

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu sunt bune căştile sau nu ai băgat tu bine cablul de la căşti în telefon, daca e bagat bine si nu se clatina atunci nu sunt bune sau sunt aproape stricate.

| Rorro_Mexicanos_1985 a răspuns:

Castile de calitate indoielnica. Incearca sa apesi mai bine cablul USB
Citeste aici:
http://www.spatiulconstruit.ro/......t_id=66272

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Acel zgomot despre care spui că se aude în căști, poate fi din următoarele cauze:
-Volumul este prea tare pentru cât pot face față acele căști;
-Mufa nu face un contact perfect;
-Este posibil ca durata bunei funcționări a căștilor să fie pe sfârșite;
-Este posibil ca zgomotul respectiv să fie prezent doar atunci când asculți o anumită melodie, însemnând că zgomotul deranjant poate fi din cauza slabei calități audio a melodiei.

| BIoody a răspuns:

Nu le place castilor de tinewinking

| cristi202 a răspuns:

Interesant e ca nimeni nu a zis ca mufele, fie cea de la telefon, fie cea de al casti, fie ambele, pot fi murdare, si ca o simpla curatare poate rezolva problema. Abai apoi te poti gindi la alte cauze.