| GhostSura a întrebat:

De ce se spune ca femeile sunt periculoase la volan?laughing)

87 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca, statistic vorbind, femeile conduc mai rau decat barbatii. Si, bineinteles, ca barbatii care afirma aceasta sunt niste misogini

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca ele în loc sa fie atente la trafic, stau băgate cu ochii prin oglinzi fardăndu-se, rujandu-se sau alte chestii. Biciclist fiind era să mă așeze în fund pe asfalt o amețită din asta care în loc sa acorde prioritate, ea își ruja buzele în timp ce conducea. Consider ca locul femeii este la cratiță, nu la volan.

| Invictusman a răspuns:

Fiindcă suferă de scenarita.

| mgtow a răspuns:

Pt ca nu au aceleasi abilitati ca noi. In ro nu se pune. Mai nulte accidente se produc din vina soferilor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Aoleooo,stimabile rolling on the floor M-ai intrecut la capitolul ''misoginism''. Ia spune, nici tu n ai avut succes la fete ca mine? rolling on the floor

| gritt a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum sa conduca mai rau cand majoritatea sunt mai prudente si fac doar tamponari usoare?

| gritt a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu iesi din casa sau ai vazut femei doar in filme? Nu se rujeaza nimeni la volan.

| Catrice a răspuns:

Din cauza unor bărbați care nu știu sa conducă.

| gritt a răspuns:

Numai misoginii cred asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru gritt):

rolling on the floor
De ce sunt nebun, stimabilo?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru gritt):

Te simți? Eu zic ce văd pentru ca des sunt în trafic pe bicicletă. Iar când o femeie pornește ștergătoarele, într-o zi senină, este de la sine înțeles că dorește să facă stânga. laughing

| gritt a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru ca vorbesti despre statisticile pe care le-ai visat azi noapte. In statisticile alea pe care nu le-ai citit de fapt scrie ca accidentele mortale sunt cauzate de barbati. Ei sunt cu adrenalina si viteza si ilegalitatile.

| gritt a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta am citit-o pe Facebook zilele trecute. Hai, fii original.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Hai ca m-ai distrat, stimabile rolling on the floor

| gritt a răspuns:

Hai, mergi pe strada fara sa te impiedici si mai vorbim.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru gritt):

Hai, ia si condu fara sa opresti motorul!rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa zic baietii. Dar stii care e partea amuzanta? Ca inclusiv fatalaii astia lesinati care au ajuns la 25-30 de ani fara sa aiba permis, sustin cu ardoare ca "femeile sunt periculoase la volan".
Ei nu au pus mana pe volan in viata lor dar se folosesc de afirmatia asta pentru ca e in avantajul lor. Toti se folosesc de afirmatia asta, inclusiv aia fara permis la 30 de ani. Si aia care au permis si accidente fara numar se folosesc de afirmatia asta. Si aia care au luat permisul pe spaga la fel.

Daca ar zice unu care chiar stie sa conduca o masina ca femeile sunt periculoase la volan, as trece cu vederea.

Dar cand se trezesc toti ametitii sa zica asa ceva, doar pentru ca e in avantajul lor, e ridicol.

| Drimmero a răspuns:

Sincer nu m-am simtit niciodata in pericol cu o femeie la volan. Ele nu se baga in depasiri nasoale, nu merg cu 100+ km/h, merg prudent. Numai ca uneori mai iau unele oglinda lu' vecinu', mai incurca stanga cu dreapta, mai zgarie putin masina in parcare dar ceva mai nasol vezi rar la ele, chiar te simti ok cu ele in masini pe drumuri lungi.

| gritt a răspuns (pentru anonim_4396):

Primeam replici mai bune cand ma certam cu colegii in clasa a 3-a. Mai incearca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru gritt):

Și partea cu misoginul tot pe Facebook am citit-o, tot acum câteva zile. Interesant, subiectul era tot femeia la volan. Poate tu să fi mai originală decât brandul gucci. Pentru voi toți bărbații sunt misogini. La fel cum și noi credem că femeia este incompetentă în a conduce o mașină. Deranjează atât de tare când spune omul adevărul? Să nu mai zic când am văzut la mine în oraș o femeie "blonda" care conducea o mașină cu nr de Italia și care a avut nevoie de 15 minute să iasă dintr-o parcare. Și copiii de 12 ani știu să conducă mai bine, unii la vârsta de 12 ani sunt piloți de raliu. Când voi, săracele... Aplaudați precum focile al propria prostie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru gritt):

DIn moment ce tii asa bine minte, inseamna ca a fost recent rolling on the floor
Vorbesc cu vreo fetita de 13 anisori? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru gritt):

Du-te și etalează-ți frustrările feminine în altă parte. Se vede de la Brașov orgoliul tău feminin care a fost atins la maxim. Tu, țață plictisită. Dacă numai cu un ochișor te uiți și când ești la volan, nu degeaba ca multe provocați accidente din alea "ușoare" care bagă lumea în sperieți.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Razboiul dintre sexe, sezonul 5, episodul 73.

Distractie placuta! De data asta nu ma mai bag, am alergie la trolli! laughing

| gritt a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu toti barbatii sunt misogini. Dar tu sigur esti. Si oricine spune asemenea mizerii. Un om inteligent nu face generalizari. Sunt OAMENI care conduc prost. Si OAMENI care conduc bine. Statisticile spun ca BARBATII conduc mai periculos. Dar voua nu va pasa de statistici pentru ca nu sunteti atat de rationali pe cat va pretindeti. Voi, unii baietei, sunteti extrem de sensibili si emotionali, urati un gen intreg pentru ca v-au respins cateva fete. Sunteti scarbos de penibili. Tu in mod special pentru ca ai un vibe bolnav de Morbid.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Bun venit în comunitatea misoginilor de pretutindeni. Acum suntem asaltați de toate țațele plictisite. Decât să stea cu noi să ne țină teorii, mai bine și-ar deschide și celalalt ochișor și ar învăța legislația rutieră.

| gritt a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu sunt din Brasov si aici nu vad asemenea specimene ca tine. Tu esti de undeva de prin Vaslui. Meri cu domnu'

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

IQ ul nu creste odata cu varsta! Deci, da! Se poate ca un copil de 12 ani sa aiba un IQ mai mare decat al tau sau al meu. Diferenta este gradul de maturizare, insa coeficientul de inteligenta este altceva. Nu prea stii sa jignesti, mai bine scriai m*ta fara cratima, erai mai convigatoare rolling on the floor Stimabilorolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai grija cand folosesti termenul ''ochisor'' in aceasta conversatie, stimabilulerolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am stagnat? Daca am stagnat,inseamna ca, de fapt, creste. Realizezi? laughing)))))))
Pe langa misogin frustrat, nu? Poponar? Ce ar mai fi, stimabilo?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru gritt):

Băieței? Știi tu ca sunt eu băiețel? M-ai controlat tu? Nu cred ca sar eu ca ars susținând contrariul, numai un om atins la orgoliu reacționează și susține că nu este asa. O șoferiță adevărată ( dacă chiar te consideri), își vede de treaba sa. Asa ca, mai bine intri în polemică și încerci sa pari și tu interesantă decât să înveți legislația rutieră din care, dacă întreb ceva, sigur dai search pe google ca să îmi răspunzi. laughing of, și câte nu sunt din astea sau din ăștia care vă lăudați că aveți mașini și nu numai ca nu știți să le conduceți. Dar nu cunoașteți legislația, dar după cum am spus : continuați să aplaudați! Precum blonda la volan : vai, sunt trei pedale și eu am doar două picioare! laughing