| Hotmama12 a întrebat:

Ce parere aveti despre femeile la volan?

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Sunt soferite obisnuite ca orice om.

14 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Diferente bazate pe ineptii sexist-misogine si bolunde, cumva? Nu ii inteleg pe astia care pun semne de egal taiat cand vine vorba de lucruri pe care si barbatii, si femeile il pot face la fel de bine. Femeile conduc la fel de bine ca barbatii si la fel de prost ca barbatii, doar ca sunt in numar mai mic.Proportiile,intr-o majoritate covarsitoare, se mentin.

| WR104 a răspuns:

Nu-i diferenta intre un barbat la volan si o femeie asta daca ne referim strict la sofat.
Exista impresia asta ca femeile sunt foarte neindemanatice cand pun mana pe un volan asa cum exista si impresia ca barbatul nu-i bun la gatit si totusi sunt o multime de bucatari mai mult decat geniali.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt ok

| Zabbyel a răspuns:

Se aseamana ca "semaforul" rolling on the floor
cand e rosu e "rosu" rolling on the floor)rolling on the floor iar cand e verde e "verde" rolling on the floor)

| PreaTareღ a răspuns:

Oricine poate conduce.
De ce crezi ca suntem rele la volan?

| VladPetcu a răspuns:

Se descurca si elelaughinglaughingrolling on the floor
Funda?laughingrolling on the floor

| cosmina92 a răspuns:

Hey pai 1 buna si nu spun asta pentru ca sunt si eu dar am auzit multi barbati ( uuuu era femeie conduce rau... etc ) nu ii adevarat! Multe femei conduc mai bine fata de barbati cum nici barbatii nu conduc la fel nu are nicio importanta ca ii femeie sau barbat la volan asta este opinia mea happy!

| dragonladyflame a răspuns:

O femeie poate fi buna ca sofer, la fel ca si un barbat.o femeie poate fi rea ca sofer, la fel ca si un barbat. diferenta la volan nu o face sexul conducatorului, ci priceperea in ale condusului.si cum toti suntem oameni de ce discriminam?

| dellyt a răspuns:

Pericol public rolling on the floor) niciodata sa nu lasi o femeie la volan si un barbat neexperimentat in bucatarie rolling on the floor

| Hotmama12 explică (pentru dellyt):

Hmm...faza cu barbatul, intotdeauna!
Dar cu femeia la volan....conduc mai bine ca un coleg de`al meu...si e barbat! laughing)

| alyskumpy a răspuns:

Si eu sunt femeie, mi-am luat permisul de o luna si e f ok big grin

| feNNLike1 a răspuns:

Chiar astazi am avut parte de inca un exemplu ca femeile nu prea le au cu condusul...Deci,era o soferita cu un Peugeot in fata mea,sus pe stalp era semnul "drum cu prioritate", cucoana, careia numai un dobitoc ar fi putut sa ii dea carnetul a pus frana brusc fiind foarte aproape sa o lovesc in spate, noroc, ca aveam distanta de cativa metri si nu aveam viteza.Probabil ca ea a crezut ca acel semn este STOP.Asta a facut ca traficul sa fie blocat pe acel sens de mers.Deci concluzia:nu mai dati carnet decat la femeile care chiar stiu semnele de circulatie si care chiar gandesc cand au volanul in mana!

| SAndré a răspuns:

Femeie la volan? E foarte normal. Nu se poate spune ca un barbat conduce mai bine, cel putin, nu avand explicatii pertinente. Nu e nevoie de prea multa forta fizica, sau alte calitati pe care le detine barbatul, in pofida femeii.
Deci, parerea mea e ca...o femeie la volan nu este cu nimic inferioara unui barbat :p

| Wo0cKy a răspuns:

Par prea libere =]]]