| Geo_Geo_2000 a întrebat:

De unde pot sa invat pentru bacul la informatica de la 0 pana la vara? Adica daca aveti recomandari pentru vreo carte sau site de unde pot sa invat toata teoria pentru bac si dupa sa ma apuc si de exercitii.

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista o carte dupa care sa inveti, exista manualele scolare de-a XI si a XII-a pe care trebuie sa le inveti, lectiile de la lb romana, lucrat zilnic cate 10 exercitii si 10 probleme la matematica si evident informatica.
Se poate recupera totul daca inveti in zilele libere cate 9-10 ore pe zi, cum ar fi de luni pana joi, ca tot nu mergeti la scoala si aveti liber si bieninteles in wekeenduri.
Pauza de masa sau gutare, dupa fiecare 3 ore de lucrat si intr-un an poti recupera toata materia de BAC, luand examenul final, cu note onorabile.

| Anuket a răspuns:

TutorialePeNet și pbinfo. Ai acolo tot ce trebuie să știi.
Apăruse o culegere în 2020, forte bună și aceea.
Pregătește-te cu acestea 3. Baftă!

| Geo_Geo_2000 explică (pentru Violleta2022):

La matematica deja stiu de un 8-9, doar ca eu intrebam de unde pot invata pentru informatica, pentru ca acolo nu am invatat aproape nimic din clasa a 9-a pana acum.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Geo_Geo_2000):

Cere materia profesorului de informatica.

| Anuket a răspuns (pentru Geo_Geo_2000):

Cum am zis eu, dacă te apuci serios, într-o lună înveți totul și ai 7-8 asigurat, mai lucrezi probleme și scoți peste 9.

| CristianNf a răspuns:

Poti sa faci cursul gratuit de pe Wellcode, unde vei invata bazele, apoi sa cauti materia de Bac pe internet.

| Geo_Geo_2000 explică (pentru Anuket):

Am gasit tutorialele astea pe Youtube https://www.youtube.com/......tps?/watch sunt bune?

| Anuket a răspuns (pentru Geo_Geo_2000):

Te poate ajuta la problemele de pe pbinfo căci văd că asta prezintă.
https://youtube.com/c/TutorialepeNett îi recomand pe băieții de aici, explică foarte bine. Au și site.