| ninita a întrebat:

Despre materii prime si materii plastice invatam la chimie sau fizica?

Răspuns Câştigător
| Dia a răspuns:

Eu stiu ca despre materii prime si materiale plastice se invata la educatie tehnologica.happy

5 răspunsuri:
| anna1235 a răspuns:

Cred ca la chimielaughing

| GeorgiavonPutzifer a răspuns:

Chimie parca

| JJRosa a răspuns:

In clasa a 7-a am invatat la educatie tehnologica despre materii prime si materii plastice.De-a lungul timpului mai multi fiziceni,biologi, geologi si chimisti au studiat acest subiect, deci ai sa intalnesti notiuni legate de aceste lucruri atat la chimie cat si la fizica.:*:*

| JJRosa a răspuns:

In clasa a 7-a am invatat la educatie tehnologica despre materii prime si materii plastice.De-a lungul timpului mai multi fiziceni,biologi,geologi si chimisti au studiat acest subiect,deci ai sa intalnesti notiuni legate de aceste lucruri atat la chimie cat si la fizica.:*:*

| Bogdan009 a răspuns:

Fizica 100 suta la milion laughingDA FIZICA 100 la sunta Fizica