| Justadir283 a întrebat:

Hey TPU! Sunt la liceul clasa 9 profil economic și am o întrebare. De ce învățăm chimie, fizică istorie etc, când eu de fapt sunt pe economic? Ar trebui să foe doar română, Matematică și materii de economie.

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ca persoană care trăiești în lumea de azi, ai nevoie de ai minime cunoștiințe și din acele domenii.

2 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

Pentru cultura generală. E ca și cum ai spune ca la matematica informatica nu le trebuie nicio ora de geografie sau istorie.

| BullseyeShot a răspuns:

Ca să ai mai multe obstacole. De aceea mai faci şi materiile alea. Îți ajungeau noțiunile din gimnaziu de la acele materii, dar sistemul de învățământ e praf.