| Ada4566 a întrebat:

Ce materii se fac la profilul economic?(cu tot cu romana, fizica, chimie etc) Cat de mult se face fizica și chimie?

Răspuns Câştigător
| anonimul0724 a răspuns:

Buna,sunt eu la un liceu economic pe profilul economie,
3ore mate
3ore bazele contabilității
3 ore economia intreprinderii
3 ore calitatea produselor
2ore engleza
2 ore franceză
2 ore chimie
2 ore fizică
1 ora istorie
1 ora biologie
1 ora logica
1 ora sport
1 ora TIC
1 ora geografie
Nu prea se insista pe fizică și chimie, deoarece nu e o materia care ma ajuta in aceasta profesie si plus de asta din clasa 11 a nu vei mai face aceste materii(cel putin la scoala mea)
Ps: sunt clasa 9 a, daca ai vreo nelămurire imi poti da mesaj in privat
Baftă!

| Ada4566 explică (pentru anonimul0724):

Se face și geometrie sau doar algebra?

| anonimul0724 a răspuns (pentru Ada4566):

Mai mult algebra, Oricum nu e o matematică foarte complicată, eu fac 2 ore algebra si una geometrie

3 răspunsuri:
| Demidol a răspuns:

4 ani de fizica si 2 de chimie.