| Losnams a întrebat:

După părerea voastră, când credeti ca se deschid școlile? Credeti ca se deschid pe 16 mai?

5 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Cu siguranta se deschid dupa 16 mai, exact nu stim, probabil prin iunie.

| Jackpot2 a răspuns:

Din câte am auzit, nu mai au voie sa prelungească după 15 mai starea de urgenta(știu ca doar de 2 ori consecutiv se poate da stare de urgenta). Și după ce nu mai e stare de urgenta o sa existe restricții. Posibil după 15 mai sa fie deschise școlile dar la început o sa purtam măsuțe cu toții!

suntserios
| suntserios a răspuns:

În iulie in cazul fericit

| BranzilaIonut a răspuns:

Salut! Aici depinde de evoluția Pandemiei. Ministerul Educației împreună cu Ministerul Sănătății au zis clar că școlile se vor deschide in momentul in care boala nu mai reprezinta niciun risc atât cât pentru elevi dar si pentru profesori.
Sincer, după părerea mea nu cred ca se vor deschide pe 16 mai din cauză ca observam si singuri că numărul de decese dar si de infectați creste foarte mult de la o zi la alta.
In cel mai bun caz economia o să pornească ușor ușor deoarece din câte se pare intram si in colaps financiar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sper sa ramana toti repetenti, solutia cea mai buna