| AlexDorinel a întrebat:

E adevărat că o țigară îți reduce speranța de viață cu 5 minute?

6 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Da
Eu știam că o zi...

| Meme10Meme a răspuns:

Spuneti nu fumatului in ***.

| Mirel4412 a răspuns:

E adevarat ca tigarile reduc timpul vietii. Acum o sa vi sa-mi spui ca "bunicul fumeaza de la 12 ani si acum are 120 de ani si e sanatos", da, depinde de fiecare persoana, unii pot sa faca cancer la gat intr-un an, unii in 10 ani sau deloc. Nu o sa-ti spun ca tigarile reduc viata cu 5 minute, iti spun ca intr-un an chiar poti sa mori.

| Invictusman a răspuns:

Eu ma simțeam foarte rău când fumam țigări asa ca am renunțat la tabac.
Afecteaza întregul organism, parul, pielea, sistemul nervos, creierul mic, sunt nasoale rău, afectează plămânii pe perioade îndelungate etc.
Pe mine nu ma relaxau țigările, din contra, ma agitau, și tremuram, ameteam de la ele.
Undeva scria ca micșorează penisul cu 1 centimetru, deci nu-s bune happy

Bula
| Bula a răspuns:

Da.
Fumatul unei tigari dureaza cca. 5 minute, care trec din viata ta. happy

| AndreeaWTS a răspuns:

O țigară îți reduce viața cu 5 min.
O sticlă de bere îți reduce viața cu 10 min.
Dar cea mai periculoasă e munca. Îți reduce viața cu 8 ore zilnic. laughing
(Ne e părerea mea ci a lui Horațiu Mălăele.)