| AvalohAlyn a întrebat:

De obicei, ai speranta?(speranta moare ultima) e adevarat?
Pentru ce in viata ai speranta si in ce iti pui speranta?

Răspuns Câştigător
| Swae a răspuns:

Daca nu aveam asta, nu am mai functionam deloc ca fiinte umane. Trebuie sa speri la ceva, sa iti doresti sa se indeplineasca acel ceva si sa lucrezi pentru el.
Asta tine si de problemele de sanatate, medicina tot avanseaza pentru ca lumea spera si lucreaza la un leac pentru boli care erau de netratat acum multi ani. Asta e doar un exemplu. Acum nu stiu daca e ceva impus de om sau invatat, tind sa cred ca face parte din evolutia noastra.