| Bongy64 a întrebat:

Este adevărat că dacă rămân corigent la materia română/matematică la una dintre ele sau ambele nu mai pot sa particip la evaluarea națională de la clasa a opta? Și dacă nu iau minim 5 la evaluarea națională nu pot sa mă înscriu la nici o școală profesională sau liceu, este adevărat? Îmi puteți oferi răspunsuri, vă mulțumesc!

1 răspuns:
| Scorillo a răspuns:

Da - treuie sa scapi de corigente. ca sa dai evalarea nationala.
Fara evaluare iti este interzis liceul dar nu si scoala profesionala