| Mike4Fun a întrebat:

Salut! Sunt clasa a 8 a si sunt stresat in legatura cu Evaluarea Nationala.
Eu vreau sa intru la la cel mai bun liceu din oras la profil de real, insa la simularile de la scoala nu am luat note mari la matematica. La mate am luat 8, 30 si 8, 40 si la simularea nationala am luat 8, 80. La romana am luat 9, 40 la doua simulari si la simularea nationala am luat 9, 60.
Ma duc la meditatii la ambele materii odata pe saptamana si lucrez si acasa. Credeti ca este posibil sa iau peste 9, 50 la ambele? Stiu ca nu mai este mult, dar tot mai am timp sa invat.
Astept sfaturi si raspunsuri!

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

" sa intru la la cel mai bun liceu din oras...Astept sfaturi"

mai ai timp, burta pe carte!

| Bossadv a răspuns:

Poti sa iei meditatii daca nu esti sigur pe tine poti sa te uiti pe Youtube sau sa faci exemple de simulari