| 阿林 a întrebat:

Eu as vrea sa urmez facultatea de litere din Bucuresti, pe Romana-Engleza. Va trebui sa dau vreun examen de admitere? Sau se intra numai cu media de la Bac si din liceu?

3 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Te-ai uitat pe site-ul Universitatii? Stii sa il consulti?

| Adry05 a răspuns:

Probabil dai la romana si engleza e considerat c-o iei incepator sau de la un nivel mai slab, nu sunt sigura. Uita-te si tu la ei pe site.

| saturday10 a răspuns:

Anul acesta, admiterea se face pe baza mediei de la bac: 2/3 din media de admitere este reprezentata de nota de la proba scrisa la romana si restul de 1/3 de media notelor de la celelalte 2 probe. Anul trecut stiu ca s-a intrat cu examen la romana. Pentru engleza nu stiu, s-ar putea sa se dea un fel de test.