| lovemusiiiiiiiic a întrebat:

Buna happy As vrea sa stiu cum se intra la Universitatea A.I.Cuza la specializarea Litere? Trebuie data vreo admitere/sau vreun examen? Cam ce iti trebuie pentru a intra la Litere daca nu trebuie data admitere? Media de pe cei 4 ani de liceu si nota de la Bac? Funda! happy

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Media de la bacalaureat (100%).
Criterii de departajare în caz de egalitate a mediilor :1.Nota de la bacalaureat la proba Limba si Literatura Română – scris, 2. Media generala a anilor de liceu.
Vezi sursa :http://admitere.uaic.ro/licenta-iulie-2013/#litere