| adele24 a întrebat:

Fan un referat despre vise si am o intrebare in legatura cu tema. M-am mai interesat, dar nu am gasit un raspuns concret. Visam de fiecare data in timpul somnului? Nu imi pot da seama daca o facem mereu si nu ne amintim, sau pur si simplu este o activitate ocazionala a creierului.

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Visăm (aproape) de fiecare dată, doar că nu mereu ne amintim ce/că am visat.

Cred că te-ar interesa să citești și răspunsurile de aici: http://www.tpu.ro/......-intreaga/

| whatevernvm a răspuns:

Buna!
Da, de visat, cu toii visam de fiecare data cand dormim.
Dar nu de fiecare data avem capacitatea de a ne amintii ce am visat, probabil nu suntem suficient de concentrati.

| lextar113 a răspuns:

Visam doar 2-3 minute pe noapte, s-a facut un test si s-a constatat lucrul acesta, si noua ni se pare ca am visat toata noaptearolling on the floor

| printesa16 a răspuns:

Da visam de fiecare data cauta pe google activitatea creierului in timpul somnului si vei gasi acolo mai multe sa stii ca unele vise nu dureaza mai mult de cateva minute

| delyanebunatika a răspuns:

Nu visam de fiecaredata cand suntem obositi cateodata nu visam! cand nu visam se numeste somn profund iar cand visam se numeste somn artificial