| anonim_4396 a întrebat:

Sunt la facultatea de medicina din Arad, anul 1 si as vrea sa ma Transfer in Timisoara. E posibil? Daca da, ce e de facut?

8 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Suna la secretariatul de la UMF Timisoara sa vezi daca au locuri si care e procedura de echivalare. Daca sunt de acord sa te primeasca (parca treaba trebuie aprobata de senatul universitatii) atunci va trebui sa dai teste de echivalare la materiile pe care nu le-ai facut la Arad sau pe care ei cred ca le fac la un nivel mai ridicat.

| Andreea930 a răspuns:

Păi de ce ai vrea să te transferi? Nu îți este bine în orașul tău?

| danaieladaniela a răspuns:

Da este posibil dar va trebuii sa faci materiile la anul

| Adry05 a răspuns:

Suna sau du-te la secretariat si intreaba

| Anamaria9916 a răspuns (pentru Andreea930):

Tocmai ca nu e orasul meu?

| Anamaria9916 a răspuns (pentru danaieladaniela):

Cum adica? Nu inteleg

| danaieladaniela a răspuns (pentru Anamaria9916):

Adica daca faci restante

| Andreea930 a răspuns (pentru Anamaria9916):

Locuiești în Timișoara atunci?