| Cduncfujndf a întrebat:

Voiam să vă întreb câte pagini are opera literară Mara? Trebuie să o citesc până luni și vreau să știu exact în câte pagini are, ca să îmi stabilesc câte pagini citesc în fiecare zi.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

In functie de editie, marimea literelor /paginilor afecteaza si numarul total al paginilor.
Mara a fost editat de multe ori, deci numarul paginilor variaza de la editie la editie.

7 răspunsuri:
| Serpisorul a răspuns:

In editiile actuale, cam 320 de pagini.
Parerea cea este ca cel mai bun mod de a citi o carte este sa ii acorzi atentie si sa intelegi ceea ce citesti. Unele carti pentru scoala sunt chiar interesante ( nu toate ).

| danbnz a răspuns:

Pai nu ai paginile numerotate la carte?

| Pvgpvg a răspuns:

321 are

Bula
| Bula a răspuns:

Scrie pe ultima pagina. big grin

| Cduncfujndf explică (pentru danbnz):

Ba da, doar că mâine dimineață fac rost de carte.

| Cduncfujndf explică (pentru Bula):

Știu, dar încă nu am cartea...o i-au mâine de la bibliotecă.