| mmerisor a întrebat:

Hey, as avea cateva intrebari fiindca acus am examen si nu stiu pe cine sa intreb, iar in momentul asta platforma aceasta mi se pare cea mai utila.
Voi cum va gestionati timpul in clasa a VIII-a cand aveti si teme de baza si teme la alte obiecte? Cum as reusi sa fac 2 teste zilnic daca eu vin de la scoala pe la 14-15? Voi in a VIII-a stateati si noaptea si daca da, cum nu erati obositi si va puteati concentra?

2 răspunsuri:
| AdioTPU a răspuns:

Eu în clasa a 8a invatam după-amiază. Mă trezeam dimineață la 8, mâncăm și făceam teme+învățat și teste până la 12 apoi mă pregăteam de mers la școală. Învățăm și în weekend cate 5-6 ore pe zi cu pauze intre ele.

| Violleta2022 a răspuns:

Elimini telefonul, laptopul, tableta, computerul si nu mai intri deloc pe site-urile de socializare, si vei vedea ca ai timp suficient sa inveti si sa te odihnesti.

Iti manaca prea mult timp site-urile astea si uitatul pe telefon, Insta, Fb sau unde mai stati voi, de aia nu aveti timp sa invatati si sa faceti teme.