| anonim_4396 a întrebat:

Maine este prima proba de la examenul de clasa a VIII-a, mai exact la lb romana, iar eu am emotii foarte mari. Cum pot sa scap de ele, fiindca din cauza lor nu pot dormi, nu prea pot manca si mi-e frica sa nu ma afecteze la examen, in sensul ca as putea sa uit ce am invatat sau sa nu ma pot concentra?

Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Relaxeaza-te si nu mai,, forta,, acumularea de alte cunostinte.concentreaza-te ca tot ce sti exista in memoria ta si ca la momentul potrivit vei gasi informatia acolo.Important e sa nu intri in panica, pentru ca timpul va fi suficient, iar incordarea iti blocheaza accesul la informatiile pe care le-ai acumulat deja.relaxare si incredere in tine.Cauta sa controlezi respiratia, cand o simti prea agitata deja te indrepti spre blocaj...

5 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Salut! Ai incredere in tine, tu ar trebui sa fii persoana care are cea mai multa incredere in propria-i fiinta. Poate te ajuta daca lasi emotiile altcuiva. Poate asta te ajuta :http://www.google.ro/......http?/url

| fearlessss a răspuns:

Nu-ti fie teama, mai ales, nu la romana.Ce sa uiti? E ceva de invatat? Incearca la gramatica pur si simplu sa intelegi mersul fiecarui lucru si nu mai ai ce uita, iar la literature, nu trebuie nici un plan, teorie.Scrie ce simti, pur si simplu! Bafta!

| MiculFaraon a răspuns:

Poti cumpara de la farmacie Memo Plus si unele buline pentru emotii dar am uitat cum se numesc. SI eu am luat pastile de emotii cand am dat acest examen. Succes si fara teama la acest examen.

| Xenia16 a răspuns:

Trebuie sa te concentrezi si sa iti repeti ca totul o sa fie bine, ai invatat tot si sti. Incearca sa iti faci o limonada rece si sa adormi linistit

| Lotzi a răspuns:

Ia niste memo plus