| Malvina24 a întrebat:

Imi poate explica cineva si mie cum scriu la tastatura litera"e" cu accent grav sau ascutit(din limba franceza)Daca puteti sa-mi spuneti pasii! stiu ca pare ciudata intrebarea dar eu chiar nu stiu! Va multumesc pentru raspunsurile seriose si nu in bataie de joc!

Răspuns Câştigător
| mircea a răspuns:

Daca folosesti WORD-ul atunci in Task bar intri pe "Insert", alegi "Symbol" si se deschide o fereastra de unde iti alegi ce litera, sau semn iti trebuie

7 răspunsuri:
NicolaeComan
| NicolaeComan a răspuns:

Dacă o foloseşti rar, intră aici
http://ro.wikipedia.org/....../index.php
dă click în caseta de editare, apoi jos pe litera de care ai nevoie. Îţi va apărea în casetă, unde ai dat click. Copy&paste.
Alt link util
http://www.lexilogos.com/clavier/multilingue.htm
Dar mai util mi se pare acesta:
http://french.typeit.org/

| costymaximus a răspuns:

Intri în Control panel și dai la Regional and Language Options și la keyboards and languges adaugi pe lîngă limba engleză și română(pe care le ai adăugate deja, sper)și limba franceză.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Daca schimbi tastatura pe franceza, nu mai gasesti nicio litera la locul ei. Exista scurtaturi pentru literele cu accente. de pilda, alt+130= é, alt+138= è si mai vezi si tu singura...sunt multe.

| DeeeaA a răspuns:

Iti poti da tastatura in franceza si apoi o poti reda in limba in care o ai...
eu am si engleza si romana si franceza si greaca

| proastalenesa a răspuns:

Varianta mea:
Click pe butonul din partea de jos a ecranului, unde arată prescurtarea limbii pe care o ai setată--> "Show the language bar"-->"Options"-->"Settings"-->"Add", şi de acolo alegi limba pe care o vrei.Eu mi-am instalat franceza, dar nu găsesc toate literele cu accente, de aceea le mulţumesc tuturor celor care au postat aici link-uri utile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar nu stiu si eu caut