| Aednaxela2233 a întrebat:

Imi puteti povesti cine e Teresa Fidalgo? Cand caut pe internet vad numai fraze in engleza si nu inteleg.

Răspuns Câştigător
| Kooyu_Bogdy_1995 a răspuns:

N-are cum sa doarma cu atatia oameni laughing o fi cu^va de face asta laughing)

60 răspunsuri:
| Teodora_Catalina_Paunescu_1993 a răspuns:

Mitul fantomei TERESA FIDALGO a debutat în 1983. Un accident de circulaţie de pe o autostradă din Portugalia s-a soldat cu moartea unei fete, pe nume TERESA FIDALGO. De atunci se speculează faptul că fantoma TERESEI FIDALGO bântuia zona în care a murit tânăra.
Totul a pornit de la un filmuleţ postat pe internet. Filmuleţul prezintă un şofer care a decis să oprească pentru a ajuta o fată care făcea autostopul. În maşină se afla şi soţia şoferului. Cuplul ar fi încercat să folosească o cameră video pentru a înregistra convorbirea cu fata. Deodată, însă, faţa fetei a devenit extrem de fioroasă. Şoferul s-ar fi speriat, iar maşina a făcut accident. Aici se încheie materialul video, finalul nu îl cunoaşte nimeni. De la acest video a pornit mitul fantomei TERESA FIDALGO. Povestea spune că o fantomă care pare o fată normală face autostopul şi ucide şoferii care opresc pentru a o ajuta.

| Sucu_Diana_1992 a răspuns:

Si eu am primit acest mesaj pe facebook si ma dispera oamenii astia care nu au ce face!

| ilcmty a răspuns (pentru Sucu_Diana_1992):

Tu ai trimis la 20 de persoane mesajul asta?

| sandor212 a răspuns:

Eu nu cred ce spuneti eu chiar cred ca e adevarat ca am vazut-o azinoapte si chiar nu va cred eu va spun e real eu am si trimis mesajele dar pe yahoo normal happy

| Denisa_Sima_1983 a răspuns:

Da dar si eu am primit un mes dela o pretena si nu credem si a scris buna eu sunt teresa fidalgo azi implinesc 27 de ani de cand am murit daca nu tremeti happy

| Elena_Ela_1979 a răspuns:

Este o prostie!

| Seamaleana a răspuns:

Am primit si eu asta dar nu cred prostii!

| dragonneil a răspuns:

De unde stim ca e adevarata faza cu fata aceasta

| Costache_Ionut_1991 a răspuns:

Nici nu stiu ce sa mai cred da daca vreti adevaru ma gasiti pe mess ionut_boss374

| teresafidalgo a răspuns:

Eu suntwinking

| Izabela_Maria_1985 a răspuns (pentru teresafidalgo):

Parca erai moarta
si oricum n-ai cum sa scrii
deci tu omule care minti iesi de aici mincinoaso
pleaca o data si du-te la DUMNEZEU odata ca te asteapta de mullt tiiiiiimp!

| Adamache_Alexia_1997 a răspuns:

Teresa fidalgo e o curva care a murit acum 27 de ani

| Crai_Paul_1989 a răspuns:

Daca este o fantoma, cum poate trimite mesaje pe facebook sau pe YM!? Ar trebui sa va concentrati asupra altor chestii in viata nu pe mesajele trimise de oameni care nu au de lucru cat e ziua de lunga. Parerea mea...winking

| MariaAntonia01 a răspuns:

E adevarat ca poate acest mesaj e un fals dar cum Teresa Fidalgo a fost omorata e posibil sa aiba o fantoma. Fantomele sunt sufletele care nu isi gasesc linistea Dincolo pentru ca au fost omorati sau nu s-au dus impacati.

| Ilarya_Huluta_2000 a răspuns:

Teresa Fidalgo,este cineva care vrea sa faca farse pe facebook, messinger, yahoo, da acum sa fim seriosi de omoara prin mesaje, si inca un lucru nu poate sa doarma cu atatia oameni.

| CoriCorina1889 a răspuns:

Buna eu sunt Corina si am 11 ani și aș vrea să știu dacă e adevărat sau nu se mai nimeresc să stau si singura acasă și am avut probleme cu blody merry