| Florinalul a întrebat:

In ce oras merita sa faci facultatea de medicina si de ce?
Eu sunt din Craiova si nu stiu sigur unde sa fac facultatea(ma gandeam intre Craiova, Bucuresti sau Cluj).
Voi ce parere aveti?

6 răspunsuri:
| cosmin1324 a răspuns:

Cluj,Bucuresti si Targu Mures au cele mai bune universitati de medicina din Romania. Ca si distanta Bucuresti e mai aproape, dar ca si nivel de trai pentru student eu as alege Clujul.

| noname2021 a răspuns:

Clujul clar.De ce? E cel mai bun.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Medicina de la Cluj e considerata a fi cea mai buna din tara.

| Demidol a răspuns:

De ce nu o faci acasa? Scutesti din cheltuieli. Pentru ca din celelalte facultati a ramas doar faima. Nu se mai face carte ca altadata. Poate doar in Iasi, de care nu ai intrebat (e si foarte departe pentru tine). Dar absolventii din Tg. Mures unde inainte se bateau mai mult decat pe Cluj, au ajuns sa stie mai putin decat o asistenta batrana. Alege daca poti.

| Yurisa a răspuns:

In Targu Mures exista cea mai bine cotata facultate medicina din tara, acolo e concurenta cea mai mare. Si Cluj e bun, din ce am inteles Bucurestiul are aparatura cam demodata si laboratoare nu prea moderne(comparativ cu Iasi de exemplu, asa mi-au povestit niste colegi care au dat la medicina in ambele orase)

https://www.zi-de-zi.ro/......ba-romana/

| Adry05 a răspuns:

Cea mai bună dintre cele zise de tine ar fi cea din București, dar și cea din Cluj e bună deci alege strict după oraș aș zice eu. eu de eexemplu n-aș putea locui în București, mi se pare haos și aș alege Cluj. Tu poate l-ai prefera