| Anonymussy a întrebat:

Intr-un acvariu sunt 10 pesti. Daca unu' se ineaca cati pesti mai raman?

Răspuns Câştigător
| Dema a răspuns:

chatterboxTot 10 nu?
1 se ineaca dar tot in acvariu ramine rolling on the floor
Corect?applause

35 răspunsuri:
| YuriBoyka a răspuns:

Naah pestii nu se ineaca.

| Sheisshe a răspuns:

Ai de mine s`a innecat iar asta de la atata bere?:Ocrying

| Wiro a răspuns:

Un peste nu are cum sa se inece(doar daca Chuck Norris trece pe acolo) deci 10.

| Andrei_Lucian_1975 a răspuns:

rasfoind pe aici, am ajuns la concluzia ca mai toata lumea raspundem fix si fara sa cercetam putin! Nu vreau sa se para ca ridic nasul mai sus decat a-i este locul, dar am sa va spun ca PESTELE SIGUR SE POATE INECA.Studiati catusi de putin acest fenomen si o sa vedeti ca e real. Culmea este ca se ineaca chiar cu apa.Ganditi-va ca exista sute de specii de pesti care respira aer atmosferic---deci tinuti doar in apa, fara posibilitatea de a se ridica la suprafata-sigur se vor ineca, ca si exemplu=somnul.Majoritatea pestilor primesc si sintetizeaza oxigenul din apa datorita branhiilor, oxigenul ajunge la branhii odata cu apa ce trece pe acolo- daca pestele va fi tinut nemiscat mai mult timp in apa-curentii nu vor mai conduce oxigen catre branhii si pestele se va ineca! Explicatiile pot continua multe rinduri, dar nu este cazul! Deci, intr-adevar se poate ineca!

| Stefan_Rozzy_1999 a răspuns (pentru Dema):

În primul rand peștii nu se ineacaXDDD