| Anonymussy a întrebat:

Intr-un acvariu sunt 10 pesti. Daca unu' se ineaca cati pesti mai raman?

Răspuns Câştigător
| Dema a răspuns:

chatterboxTot 10 nu?
1 se ineaca dar tot in acvariu ramine rolling on the floor
Corect?applause

| Stefan_Rozzy_1999 a răspuns (pentru Dema):

În primul rand peștii nu se ineacaXDDD

35 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Maxam sasa

| TorenT a răspuns:

10, ca nu-i scoate nimeni

| FreakyFred a răspuns:

Erau pesti pe etnobotanice?

| Roxett a răspuns:

Pestii nu se ineaca...deci o sa ramana tot 10

| lovem3 a răspuns:

Pestii nu se ineacahappy

| MoonLight a răspuns:

Pestele se ineaca?

| Anisia13 a răspuns:

Pestii nu se ineacabig grin

| ionutz03 a răspuns:

Tot 10winking

| ionutz03 a răspuns:

Si un peste se poate ineca ex cu macare lucru rar intalnit dar totusi se poate. Sa consideram ca s-a inecat unul si 9 traiesc, in acvariu tot 10 pesti sunt pentru ca pe cel "inecat" nu l-a scos nimeni.

| BubblesDoubleS a răspuns:

1.Pestii nu se ineaca (altfel ar fi 9hee hee ), deci 10 pesti.happy

| AidaAmaranta a răspuns:

PE un balcon sunt 10 ciori, vine unu cu pusca si impusca 1 cioara, cati ciori raman pe balcon?

| cuvant a răspuns:

Nu se ineaca pestii laughing)

| adrian_6090 a răspuns:

11 cu tine. Poate ca esti si tu un peste...

| AleD a răspuns:

Tot 10 pentru ca pestii nu se pot inecalaughing.dar daca ar reusi imposibilulaughing ar mai ramane 9winking

| OanaSall a răspuns:

Pai logic, tot 10 ca din cate stiu eu pestii nu se ineaca, nuuu?
dar matematic 9winking laughing

| AAAdelin a răspuns:

Mai raman 10 pentru ca pestii nu se ineaca. Eipot nuri daca nu l-i se schimba apa.big grin

| GaBBiii a răspuns:

Buna!
Un peste nu se poate ineca happy.
Pa, pa.

| xXImAliveXx a răspuns:

Pestii nu se inneaca rolling on the floor

| floriilegale a răspuns:

Pesti nu se ineacalaughing

| Pisicutza_3550 a răspuns:

Logic ca mai ramin tot 10:-J

| LadyDdi a răspuns:

Zece.

| kluxxl a răspuns:

Intrebare capcana.

| Mangustă a răspuns:

Cum sa nu se inece?! Aveam si eu 3 pesti micuti pe care i-am lasat intr-un borcan si peste 3 ore s-au inecat...(moment de reculegere) Deci daca si pestii tai sunt rude cu ai mei...Nu mai ramane nici unul! I don't want to see

| Sheisshe a răspuns:

Ai de mine s`a innecat iar asta de la atata bere?:Ocrying

| alexgabyy29 a răspuns:

Ce veche e prostia asta...

| xDivineAngel a răspuns:

Buna Anonymuss big grin Pesti nu se ineaca

| YuriBoyka a răspuns:

Naah pestii nu se ineaca.

| Andrei_Lucian_1975 a răspuns:

rasfoind pe aici, am ajuns la concluzia ca mai toata lumea raspundem fix si fara sa cercetam putin! Nu vreau sa se para ca ridic nasul mai sus decat a-i este locul, dar am sa va spun ca PESTELE SIGUR SE POATE INECA.Studiati catusi de putin acest fenomen si o sa vedeti ca e real. Culmea este ca se ineaca chiar cu apa.Ganditi-va ca exista sute de specii de pesti care respira aer atmosferic---deci tinuti doar in apa, fara posibilitatea de a se ridica la suprafata-sigur se vor ineca, ca si exemplu=somnul.Majoritatea pestilor primesc si sintetizeaza oxigenul din apa datorita branhiilor, oxigenul ajunge la branhii odata cu apa ce trece pe acolo- daca pestele va fi tinut nemiscat mai mult timp in apa-curentii nu vor mai conduce oxigen catre branhii si pestele se va ineca! Explicatiile pot continua multe rinduri, dar nu este cazul! Deci, intr-adevar se poate ineca!

| Wiro a răspuns:

Un peste nu are cum sa se inece(doar daca Chuck Norris trece pe acolo) deci 10.