| Daniela0722 a întrebat:

La ce materii se da bacul la filologie si stiinte sociale? Se da la vreo limba straina?

1 răspuns:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.
Bacalaureatul se dă la Limba Română, Istorie iar al treilea obiect este la alegere între Geografie, Logică, Psihologie, Sociologie, Economie şi Filosofie.
Dai competenţe digitale, probă orală la Limba Română şi la o limbă străină.
La o limbă străină pe care o alegi tu vei primi calificativ (A1, A2, B1, B2, C1, C2).
Pa-pa.