| melyyii a întrebat:

Heii TPU :* :*! La ce materii se da bacul la filologie? Dar la stiinte-sociale? :*!?

5 răspunsuri:
| Miha3lla85 a răspuns:

La filologie dai bacul la: romana, istorie, geografie si dai competente la info si engleza sau franceza, iti alegi tu... Si la stiinte sociale In primul rand dai la romana, apoi dai la istorie/geografie(la alegere) apoi dai la una dintre urmatoarele materi : Psihologie (faci intra a IXa )Logica(faci in a-X-a) Filozofie(faci intra aXIa) Ecomonie(faci intra aXIIa).

| Miha3lla85 a răspuns:

La filologie dai bacul la: romana, istorie, geografie si dai competente la info si engleza sau franceza, iti alegi tu.La limbile straine se da: oral, scris, si intelegere, adica iti pun ei o caseta si tu trebuie sa raspunzi la intrebarile care sunt pe foaie. Si la stiinte sociale in primul rand dai la romana, apoi dai la istorie/geografie(la alegere) apoi dai la una dintre urmatoarele materi : Psihologie (faci intra a IXa )Logica(faci in a-X-a) Filozofie(faci intra aXIa) Ecomonie(faci intra aXIIa).

| Miha3lla85 a răspuns:

La filologie dai bacul la: romana, istorie, geografie si dai competente la info si engleza sau franceza, iti alegi tu

| Miranda29 a răspuns (pentru Miha3lla85):

Nu cred ca era nevoie sa i raspunzi de 3 ori

| unangeaveccoeurcasse a răspuns (pentru Miha3lla85):

Iar eu iti spun caia i gresit, cel putin o parte, la filo dai bac-ul si la latina, iar istoria e obligatorie, si la stiinte sociale, bac-ul il dai la istorie obligatoriu, si geografia care se puna langa LOGICA-CARE SE FACA INTR-A 9-A, PSIHOLOGIE-A 10-A, ECONOMIE-A 11-A. SI FILOZOFIE A 12-A...