| Căpşunnă a întrebat:

la stiinte sociale se da teza la o limba straina? dar la filologie? Multumesc.

8 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Atât la profilul „Științe Sociale" cât și la „Filologie", se dă teză la o limbă străină (engleză/franceză).
Cu plăcere!

| MasterOfDisaster a răspuns:

Da se da.
la stiinte sociale dai la engleza (nu poti alege alta limba), si la filologie dai la engleza si latina.

| Smile94 a răspuns (pentru MasterOfDisaster):

Depinde eu dau la franceza

| MasterOfDisaster a răspuns (pentru Smile94):

Eu nu stiam asa.eu sunt la stiinte sociale si dau la engleza, da nu a zis nimeni ca putem alege.in ce casa esti? eu in clasa 10-a, si am inteles ca cei care sunt acum in clasa 9-a vor da bacu din 2 limbi, poate atunci poti alege (adica daca esti in clasa 9-a)

| Smile94 a răspuns (pentru MasterOfDisaster):

Sunt a 11 -a dar nu alegi la ce dai, acum depinde care e prima limba, in scoala,

| MasterOfDisaster a răspuns (pentru Smile94):

Aha.deci depinde de scoala.

| Smile94 a răspuns:

la stiinte sociale la engleza sau franceza iar la filologie din cate stiam si la latina p langa engleza sau franceza

| CristinaValentina a răspuns (pentru Smile94):

Eu sunt la filologie si dau teza la latina, engleza, romana si geografie/istorie(la alegere) iar la sociale cred ca au de ales intre engleza si francezathinking