| ralucaralu a întrebat:

La medicina sunt doar 2 luni de vacanta de vara? E adevarat? Ce parere aveti? Imi place medicina si vreau sa dau acolo, dar ma ingrozeste gandul scolii in luna iulie.

3 răspunsuri:
| ralucaralu explică:

Da, danutza08 imi place medicina, dar in timpul scolii va fi foarte mult de invatat si nu voi avea timp liber, doar vacanta era pentru relaxare.Sunt sigura ca e frumos, dar va fi foarte obositor.

| SadSmiles a răspuns:

Daca esti pasionata de medicina nu o sa ti se para prea ingrozitor, ci dimpotriva

| OnLyTime a răspuns:

Facultatea de Medicina este una printre cele mai grele facultatii. Dar daca vrei sa o inveti este si foarte grea vei avea cam 10 carti de terminat intr-o vara, pentru ca vei avea examen cand vei incepe facultatea. Sunt 8, 9 ani de medicina adica cam de la 20 de ani pana la 29 de ani.